اثر عطر فروشگاه در جذب مشتریان

تاثیر عطر بر جذب مشتریان فروشگاه
امتیاز بدهید

تاثیر عطر را در فضای فروشگاه برای جذب مشتریان بیشتر، جدی بگیرید! عطرها به صورت ناخودآگاه بر روی افراد و حس و حال آنها تاثیر می گذارند. و اگر بتوانید این حس ها را برای کسب و کار خود به کار بگیرید در بالا بردن مشتریان خود به نحو چشمگیری موفق عمل خواهید کرد. اثر عطر فروشگاه در جذب مشتریان یکی از موضوعاتی است که امروزه به طور جدی مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته است! اجازه بدهید با یک مثال، ساده تر برایتان بگوییم!

تا به حال به این نکته دقت کرده اید که با ورود به قنادی بوی خوش وانیل و شیرینی ها در فضای قنادی، بی اختیار حس لذت را در شما به وجود می آورند و شما را به سمت خرید شیرینی های خوشمزه ترغیب می کنند؟ آیا تا به حال شده است که از کنار نانوایی عبور کنید و بوی نان تازه شما را به خرید نان سوق دهد؟ این همان تاثیری است که عطرها بر روی افراد می گذارند. شما هم از این نکته برای بیشتر شدن زمان توقف مشتریان در فروشگاه خود می توانید استفاده کنید. در ادامه با عطرپیچ همراه باشید تا برایتان از تاثیر روانی عطرها بر افراد و در نهایت بالا بردن فروش بیشتر بگوییم

 

چگونه عطر فروشگاه بر جذب مشتریان تاثیر می گذارد؟

تاثیری که عطرها در فضای فروشگاه بر جذب مشتریان دارند را می توان از چند منظر گوناگون مورد بررسی قرار داد، از جمله این موارد عبارت است از:

الف) تجربه حسی

عطرهای مطبوع و دلنشین می‌توانند تجربه حسی مثبتی برای مشتریان ایجاد کنند. رایحه‌های موردعلاقه ممکن است مشتری را به فروشگاه جذب کنند و او را به یادگیری محصولات بیشتر تشویق کنند.

ب) ساخت برند

استفاده از عطر خاصی که با برند فروشگاه مرتبط شده است، می‌تواند به ساخت برند کمک کند. مشتریان ممکن است از عطر فروشگاه به عنوان یک علامت تشخیصی برای شناخت برند استفاده کنند و این به افزایش شناخت برند و اعتماد مشتریان کمک می‌کند.

پ) تحریک احساسات

رایحه‌های خاص می‌توانند احساسات مختلفی ایجاد کنند. عطرهای آرامشبخش می‌توانند مشتریان را آرام کنند و آنها را به ماندن در فروشگاه تشویق کنند، در حالی که رایحه‌های پرانرژی ممکن است انرژی و هیجان را افزایش دهند و مشتریان را به انجام خرید و فعالیت‌های بیشتر ترغیب کنند.

ت) تاثیر بر روی حافظه

عطرهای خاص می‌توانند حافظه و مکان های مختلف را به خاطر بسپارند. اگر مشتری یک عطر خاص را با یک فروشگاه خاص وصل کند، احتمال بالایی وجود دارد که او به طور ناخودآگاه به فروشگاه بازگردد.

ث) تجربه کیفیت و حرفه‌ای بودن

استفاده از عطرهای با کیفیت و منحصر به فرد می‌تواند به تصور مشتریان در مورد کیفیت و حرفه‌ای بودن فروشگاه کمک کند. رایحه‌های خوب می‌توانند تجربه خرید را بهبود بخشند و اعتماد مشتری به برند و محصولات آن را افزایش دهند.

به این ترتیب می توان گفت که استفاده از عطرها به عنوان یک عنصر تجاری می‌تواند تاثیر بسزایی بر تجربه مشتریان و شناخت برند داشته باشد.

 

حال که با خواص عطرهای مختلف آشنا شدید، می توانید جهت خرید اسانس عطر به صفحه آن مراجعه کنید.

تحقیقات علمی بر روی تاثیر عطرها در فروشگاه و ارتباط آن با افزایش مشتریان

در سال های اخیر مطالعات و تحقیقات علمی مختلفی بر روی تاثیر عطرها در فروشگاه و ارتباط آن با بیشتر شدن مشتریان انجام شده است. این تحقیقات بیشتر در حوزه روانشناسی و غصب شناسی صورت گرفته است.

این تحقیقات در علم روانشناسی به بررسی اثرات رایحه‌های مختلف بر حالت مزاج و احساسات افراد می پردازد، و  تأثیرات آنها را  بر تمرکز، حافظه و توجه افراد، مورد بررسی قرار می دهد.

تحقیقات در زمینه عصب‌شناسی هم نشان می‌دهند که برخی از رایحه‌ها می‌توانند بر مغز و سیستم عصبی تأثیر مستقیم داشته باشند و تغییراتی در فعالیت مغز ایجاد کنند که ممکن است به تغییرات در رفتار و احساسات فرد منجر شود.

به این ترتیب می توانید از تاثیری که عطر فروشگاه در جذب مشتری دارد، از نظر علمی هم اطمینان داشته باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *