در هوای گرم چه عطری استفاده کنیم؟

در هوای گرم چه عطری استفاده کنیم
امتیاز بدهید

از آنجا که هر گردی گردو نیست! باید بگوییم که هر عطری برای هر آب و هوایی هم مناسب نیست! بله درست است! در دنیای مدرن امروزی دنیای عطرها و رایحه های دلنشین هم پیچیدگی ها و ظرافت های خود را دارند! به این معنا که تنها با بوییدن یک رایحه نمی توانید اطمینان داشته باشید که آِیا این عطر و یا رایحه برای خرید و استفاده مناسب است یا خیر!

عطرها طبایع مختلفی دارند و بر این اساس، کاربردهای متفاوتی هم پیدا می کنند. اگر از مقوله تقسیم بندی عطرها بر اساس موقعیت رسمی و یا غیر رسمی آنها بگذریم، در شرایط آب و هوایی مختلف عطرها رفتارهای متفاوتی را از خود نشان می دهند. با عطرپیچ همراه باشید تا برایتان از شگفتی های دنیای رایحه های دلنشین بیشتر بگوییم. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت:

 • پارامترهای موثر در انتخاب عطر
 • منظور از طبع عطر چیست؟
 • بهترین انتخاب عطر برای آب و هوای گرم کدام است؟
 • معرفی عطرهای مناسب آب و هوای گرم برای خانم ها و آقایان

سخن کوتاه کنیم و برویم سر اصل قضیه!

 

پارامترهای موثر در انتخاب عطر

روال معمول بر این است  که در هنگام خرید عطر، آنها را بو کنیم و رایحه ای که آن را بسیار دوست داریم انتخاب کنیم. اما در عمل عوامل مختلفی بر روی انتخاب و خرید عطر تاثیر گذار هستند. این عوامل را می توان چنین در نظر گرفت:

 

 • رایحه (نت‌های بویایی): رایحه عطر بسیار مهم است و باید با سلیقه و استایل شخصیت شما هماهنگ باشد. رایحه‌های گلی، خنک، چوبی، میوه‌ای و … به عنوان نمونه‌هایی از رایحه‌های موجود در عطرها مطرح هستند.

 

 • ماندگاری و پخش بو: ماندگاری عطر و انتشار بوی آن در طول روز برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. عطری که پخش بوی قوی و ماندگاری طولانی داشته باشد، معمولاً ترجیح داده می‌شود.

 

 • مناسبت: هر عطری برای مناسبت‌ها و فصول مختلف ممکن است مناسب باشد. برای مثال، عطرهای تند و گرم معمولاً برای فصل‌های سرد مناسب هستند، در حالی که عطرهای خنک و تازه برای فصل‌های گرم بهتر استفاده شوند.

 

 • ترکیبات و اجزای عطر: ترکیباتی که در ترکیب عطر استفاده می‌شوند نقش مهمی در تعیین رایحه و احساساتی که عطر به شما منتقل می‌کند دارند. این ترکیبات ممکن است شامل گیاهان، میوه‌ها، گل‌ها، ادویه‌ها و … باشند.

 

 • قیمت و برند: قیمت و برند نیز در انتخاب عطر تأثیرگذار است. برندهای معروف و محبوب معمولاً با کیفیت بالا و قیمت بیشتری همراه هستند.

 

هر شخصی با در نظر گرفتن این عوامل و همچنین دخالت دادن سلیقه شخصی خود می تواند یک عطر مناسب را با توجه به شرایطی که قصد دارد آن را مورد استفاده قرار بدهد انتخاب کند. اگر شما هم این نکات را به خاطر بسپارید می توانید اطمینان داشته باشید که عطری را که خریداری می کنید می تواند بهترین اثر را داشته باشد.

 

منظور از طبع عطر چیست؟

طبع عطر به نوعی از احساسات و انتقال مفهومی که عطر به فرد می‌دهد، اشاره دارد. این مفهوم معمولاً به رایحه عطر و اثرات روحی و احساسی آن بر فرد مربوط است. به طور کلی، طبع یک عطر می‌تواند به عنوان یک توصیف از احساسات و انطباق با شخصیت و سلیقه فرد استفاده شود.

برای مثال، یک عطر می‌تواند طبعی خنک، تازه و انرژی‌بخش داشته باشد که مناسب برای فصل‌های گرم و فعالیت‌های روزانه باشد. در مقابل، یک عطر می‌تواند طبعی گرم، دلنشین و آرامش‌بخش داشته باشد که برای فصل‌های سرد و مواقعی که نیاز به احساس دلنشینی و دفع افسردگی داریم، مناسب باشد.

هر عطر می‌تواند طبعی منحصر به فرد داشته باشد که با ترکیب مناسب اجزای عطر و نت‌های بویایی آن ایجاد می‌شود. انتخاب عطر با طبع مناسب برای شخصیت و موقعیت مورد نظر می‌تواند به شما کمک کند تا احساس خوبی داشته باشید و با دیگران ارتباط مثبتی برقرار کنید.

 

بهترین انتخاب عطر برای آب و هوای گرم کدام است؟

 

برای آب و هوای گرم، عطرهایی که تازه، خنک و سبک هستند معمولاً توصیه می‌شوند. این نوع عطرها احساسی از تازگی و انرژی ایجاد می‌کنند و برای فصول گرم سال ایده‌آل هستند. برخی از رایج‌ترین نوع عطرهای مناسب برای آب و هوای گرم عبارتند از:

 

 • عطرهای میوه‌ای: عطرهایی که ترکیبات میوه‌ای نظیر توت فرنگی، لیمو، پرتقال و هلو را دارند، مناسب برای فصل‌های گرم هستند. این نوع عطرها احساس تازگی و انرژی را در شما القا می‌کنند.

 

 • عطرهای خنک و آبی: عطرهایی که دارای رایحه‌های دریایی و آبی مانند نت‌های بویایی اقیانوس، نعناع هندی و گل سنبل است، برای آب و هوای گرم بسیار مناسب هستند. این عطرها احساس خنکی و تازگی می‌دهند.

 

 • عطرهای گلی: عطرهایی که دارای رایحه‌های گلی نظیر رز، یاسمن، لاواندر و آلوئه ورا هستند، نیز می‌توانند برای آب و هوای گرم مناسب باشند. این نوع عطرها حس خوشبویی و شادابی را در شما به وجود می­آورند.

 

 • عطرهای مرکباتی: عطرهایی که ترکیبات مرکباتی نظیر لیمو، نارنج، گریپ فروت و برگ مرکبات را دارند، مناسب برای آب و هوای گرم و تابستانی هستند. این نوع عطرها احساس تازگی و سبکی را به شما می‌دهند.

 

با انتخاب یک عطر با رایحه مناسب برای آب و هوای گرم، می‌توانید در هر لحظه احساس خوشبویی و تازگی داشته باشید و در محیط‌های گرم و خنک آرامش بیشتری را حس کنید.

 

معرفی عطرهای مناسب آب و هوای گرم برای خانم ها و آقایان

خانم ها و آقایان برای اینکه بتوانند گزینه هایی برای انتخاب داشته باشند می توانند این عطرها را تست کنند:

 • ادکلن نایس آبی مردانه

رایحه خنکی دارد و برای روزهای گرم بهار و تابستان ایده آل است. این ادکلن در دسته روایح مرکباتی جای می گیرد.

 • ادکلن اماراتی پولو آبی مردانه

این محصول هم رایحه خنک و تازه ای دارد و برای استفاده در فصول گرم سال بسیار مناسب است. دسته بویایی آن، معطر سرخسی است.

 • عطر زنانه بی دلیشز

رایحه آن خنک و شیرین است. یک انتخاب عالی برای خانم های شیک پوش به شمار می رود. این عطر در گروه عطرهای میوه ای طبقه بندی می شود.

 • عطر زنانه هالووین

عطری با رایحه شیرین و سرد که همیشه در خاطره ها می ماند. هالووین یک گزینه عالی برای آب و هوای گرم به شمار می رود. این محصول را در گروه عطرهای گلی شرقی دسته بندی می کنند.

 • ادکلن زنانه اماراتی اکلت لانوین

بسیار خوشبو و سرد است. مناسب برای آب و هوای می باشد. این ادکلن بوی سبکی دارد و تقریبا هر کسی را عاشق و شیفته خودش می سازد. این ادکلن در دسته عطرهای گلی و میوه ای دسته بندی می شود.

 

کلام آخر

انتخاب عطر یکی از ظرافت هایی است که می تواند استایل شما را به شدت تحت تاثیر قرار بدهد. بسیار مهم است بدانید که از چه رایحه ای و در کجا می توانید استفاده کنید تا تاثیری عالی هم بر روی خودِ شما و هم بر روی اطرافیان شما داشته باشد. یکی از مواردی که در انتخاب رایحه مناسب تاثیرگذار است، انتخاب عطر با توجه به فصل مورد استفاده است. عطرها با توجه به ترکیباتی که دارند، رایحه های گرم، سرد و یا معتدل دارند.

از رایحه های خنک و یا سرد می توانید در فصول گرم سال استفاده کنید تا بهترین تاثیر و عملکرد را از خود نشان بدهند. در این مقاله به بررسی تاثیر پارامترهایی مختلف در انتخاب عطر پرداختیم و بهترین انتخاب برای رایحه ها را برای آب و هوای گرم با شما در میان گذاشتیم. امید است این موارد برای شما هم مفید و کاربردی باشد. از اینکه تا پایان با عطرپیچ همراه بودید از شما متشکریم. شما هم می توانید تجریبات خود را در مورد انتخاب عطر برای آب و هوای گرم با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید. بدون شک خواندن این نظرات می تواند به دیگر افراد در انتخاب عطر مناسب آب و هوای گرم کمک بسیاری کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *