کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

عطر مناسب کارمندان
امتیاز بدهید

عطر مناسب برای کارمندان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ و اصولا برای انتخاب عطر برای محل کار به چه مواردی باید توجه داشت؟

با توجه به تنوع بالایی که در بازار برای انواع عطرها و اسپری های خوشبو کننده بدن وجود دارد انتخاب مناسب یک عطر می بایست بر اساس کاربرد آن صورت پذیرد. هرچند که در این میان سلیقه فردی هم نقشی اساسی دارد اما آشنایی با نکات مهم در این خصوص می تواند راهنمای خوبی برای سلیقه افراد به شمار برود.

با عطرپیچ همراه باشید تا با هم به بررسی مهمترین نکاتی بپردازیم که برای انتخاب عطر مناسب کارمندان باید مورد توجه قرار داده شود. در ادامه هم به معرفی عطرهای پرطرفداری که برای استفاده در محیط کار مناسب هستند می پردازیم.

 

نکات مهم در انتخاب عطر

قبل از آنکه به صورت تخصصی به انتخاب عطر مناسب کارمندان بپردازیم خالی از لطف نیست که نکات عمومی در انتخاب عطرها را مورد توجه قرار بدهیم. اگر می خواهید یک انتخاب مناسب داشته باشید این موارد را به خاطر بسپارید:

 • در انتخاب عطر به فصل مورد استفاده و طبع عطر توجه کنید. عطرهایی که طبع گرم دارند برای پاییز و زمستان مناسب هستند و عطرهایی با رایحه های خنک در بهار و تابستان بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند.
 • یک عطر خوب باید ماندگاری خوبی هم داشت باشد. در هنگام خرید این مورد را در نظر داشته باشید.
 • پراکندگی رایحه را هم در انتخاب عطر مناسب به خاطر داشته باشید.
 • عطر را بر اساس استایل خود انتخاب کنید. اگر به مهمانی شبانه و رسمی دعوت شده اید عطری را که رایحه کلاسیک دارد انتخاب کنید.

و به خاطر داشته باشید افرادی که استایل آنها برای دیگران شناخته شده است همواره سعی می کنند از یک عطر خاص که معرف شخصیت آنهاست استفاده کنند. به این عطر، عطر امضا گفته می شود. انتخاب این عطر امضا هم با توجه به این نکات عمومی انجام می پذیرد.

 

نکات مهم در انتخاب عطر مناسب کارمندان

انتخاب عطر برای کارمندان و در محل کار نیازمند توجه به برخی موارد است. این نکات عبارتند از:

 • رایحه ای را انتخاب کنید که ملایم باشد. عطرها با رایحه های تند برای محل کار مناسب نیستند. این احتمال وجود دارد که همکاران شما به آن رایحه خاص آلرژی داشته باشند و به این ترتیب استفاده شما از این دست از عطرها می تواند آزاردهنده باشد.
 • عطر برای محل کار بهتر است پخش بوی متوسطی داشته باشد. علاوه بر آنکه ممکن است بوی عطر شما برای دیگران همکاران چندان خوشایند نباشد، این احتمال هم هست که فردی با بوی رایحه عطر شما دچار سردرد بشود.
 • بهتر است عطر انتخابی شما ماندگاری خوبی داشته باشد تا برای ساعات طولانی محل کار مناسب باشد.

و در پایان به خاطر داشته باشید که قرار نیست بوی عطر بوی عرق را از بین ببرد! در اغلب موارد قاطی شدن بوی آن دو بسیار نا مطلوب خواهد بود. نباید حمام رفتن با عطر زدن جایگزین گردد.

 

معرفی بهترین عطرهای مناسب کارمندان برای خانم ها و آقایان

پرطرفدارترین عطرها برای خانم ها و آقایان کارمند را می توانید در این لیست ملاحظه بفرمایید. به خاطر داشته باشید که این لیست می تواند موارد دیگری را هم داشته باشد و این عطرها تنها به عنوان نمونه معرفی می شوند تا یک راهنما در انتخاب عطر مناسب کارمندان برای شما باشد.

عطر مناسب کارمندان خانم

 • عطر لالیک آماتیس

آمیتیس 1 - کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

رایحه ای خنک و کمی شیرین دارد. بوی آن کاملا ملایم است. طبع لالیک آماتیس معتدل است. از این رو آن را در تمام فصول سال می توانید مورد استفاده قرار بدهید. ماندگاری آن بسیار خوب است و پراکندگی بوی مناسبی هم دارد. ترکیبات رایحه در این محصول عبارت است از:

نت ابتدایی: توت فرنگی، شاتوت و مالبری

نت میانی: رز و فلفل

نت پایه: مشک، روایح چوبی و بوربون

 • عطر ویکتوریا سکرت گلامور

سکرت گلامور - کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

رایحه عطر ویکتوریا سکرت گلامور خنک است از این رو مناسب برای استفاده در بهار و تابستان است. پخش بوی آن نسبت به دیگر عطرها کم است اما ماندگاری بسیار خوبی دارد. نت های بویایی در رایحه این عطر عبارتند از:

نت آغازی: انبه

نت میانی: گاردنیای یاسمنی

نت پایه: کهربا

 • عطر بولگاری جاسمین نویر

بولگاری جاسمین نویر 1 - کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

رایحه عطر بولگاری جاسمین نویر طبع گرم دارد. به همین دلیل توصیه می شود در فصل پاییز و زمستان آن را مورد استفاده قرار بدهید. ماندگاری رایحه بسیار عالی دارد. پخش بوی آن هم خوب است. ترکیب رایحه در آن عبارت است از:

نت‌های آغازی: ترکیبات سبز، گاردنیای یاسمنی

نت‌های میانی: یاس، بادام

نت‌های پایه: دانه تونکا، مشک، کهربا، نعناع هندی، روایح چوبی، شیرین بیان

 

عطر مناسب کارمندان آقا

 • عطر ایسی میاکه بلو

Issey Miyake Le Eau Bleue De Issey Pour Homme 768x768 2 - کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

طبع رایحه عطر ایسی میاکه بلو معتدل است به همین دلیل در تمام فصول سال می توانید آن را مورد استفاده قرار بدهید. ماندگاری بسیار خوبی دارد و پخش بوی آن هم برای محل کار مناسب است. ترکیبات رایحه در این عطر عبارت است از:

نت ابتدایی: ماندارین ، لیمو ترش، پرتقال، زنجبیل، رزماری

نت میانی: سرو، زنجبیل، انواع توت‌ها، فلفل صورتی، اسطوخودوس

نت پایانی: چوب صندل ، کهربا ، نعناع هندی ، میوه کاج و گلسنگ

 

 • عطر بوگارت سیلور سنت

Jacques Bogart Silver Scent 768x768 2 - کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

رایحه ای گرم دارد در نتیجه عطر سیلور سنت بهترین کارایی را در فصول پاییز و زمستان از خود نشان می دهد. ماندگاری بسیار عالی دارد و پراکندگی بوی آن هم خوب است. ترکیبات رایحه در این عطر عبارت است از:

نت ابتدایی: شکوفه پرتقاللیمو

نت میانی: اسطوخودوسجوز هندیرزماریشمعدانیگشنیزهل

نت پایانی: چوب درخت ساجدانه تونکاسرخالوعلف وتیور

 

 • عطر آزارو کروم

chrome azzaro pic 768x768 1 - کدام عطرها برای کارمندان در محل کار مناسب هستند؟

عطر آزارو کروم رایحه ای خنک و ملایم است و کاملا مناسب برای استفاده کارمندان می باشد. ماندگاری رایحه در آن بسیار خوب است و پراکندگی بوی مناسبی دارد. نت های بویایی در آن به این ترتیب است که:

نت ابتدایی: رزماری، آناناس، بهارنارنج، ترنج، لیمو

نت میانی: پنجه مریم، گشنیز، گل یاس، گل‌سنگ

نت پایانی: چوب صندل، حبوبات تونکا، مشک، خزه، سدر، چوب بلسان بنفش برزیل، هل

 

کلام آخر

انتخاب عطر مناسب کارمندان شاید کمی مشکل تر از انتخاب عطر برای مهمانی باشد. زیرا د ر این انتخاب باید ویژگی های محل کار و همچنین کارمندان دیگر را هم در نظر داشت. از این رو قبل از خرید باید نکاتی را مورد توجه قرار بدهید تا هم خودتان و هم همکاران دیگر از عطری که می زنید لذت ببرند. در این مقاله به بررسی نکات مهم در این مورد پرداختیم. امید است این نکات راهنمای خوبی برای شما باشند. از اینکه تا پایان با عطرپیچ همراه بودید از شما متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *