پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه: ارائه راهکارهای مناسب

لکه-عطر-روی-لباس
امتیاز بدهید

تصور کنید برای رفتن به یک مهمانی بسیار مهم ساعت­ها وقت گذاشته­اید و با دقت هر چه تمام­تر آماده شده­اید و حالا در آخرین مرحله به سراغ عطر خود می­روید و آن را بر روی لباستان اسپری می­کنید! و در یک چشم بر هم زدنی همه چیز خراب می­شود! لکه عطر بر روی لباس شما تمام زحماتتان را به باد می­دهد! حالا چاره کار چیست! ممکن است ترجیح بدهید با همان لکه به سر قرار و یا مهمانی خود بروید اما بالاخره باید این لکه را بتوانید از روی لباستان پاک کنید! برای پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه چندین راهکار وجود دارد که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این ترفندها آشنا سازیم! با عطرپیچ تا پایان همراه باشید.

ترفندهای پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه

در ابتدا باید بدانید که در صورتی که عطر از فاصله نزدیک و به طور مستقیم بر روی لباس اسپری شود امکان دارد تا لباس شما را لکه کند! از این رو بهتر است از اسپری از فاصله کمتر از ۳۰ سانتی متری به لباستان خودداری کنید. اما اگر باز هم با لکه عطر بر روی لباس مواجه شدید می­توانید این اقدامات را برای پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه انجام بدهید:

 

  • استفاده از آب و صابون

 

این روش ساده‌ترین و موثرترین روش برای پاک کردن لکه عطر از روی لباس است. برای این کار، لباس را با آب سرد بشویید و سپس مقداری صابون روی لکه بمالید. با استفاده از انگشتان خود، صابون را به آرامی روی لکه بمالید تا از بین برود. سپس، لباس را مجدداً با آب سرد بشویید. توجه داشته باشید که صابون مایع در این مورد قدرت پاک کنندگی کمتری از خود نشان میدهد و بهتر است از صابون قالبی و یا حتی صابون مخصوص شستشوی لباس استفاده نمایید.

 

  • استفاده از الکل

 

اگر لکه عطر قدیمی است، می‌توانید از الکل برای پاک کردن آن استفاده کنید. برای این کار، مقداری الکل را روی یک پارچه تمیز بمالید و سپس آن را روی لکه بمالید. با استفاده از انگشتان خود، الکل را به آرامی روی لکه بمالید تا از بین برود. سپس، لباس را مجدداً با آب سرد بشویید. توجه کنید که قبل از هر کاری از تمیز بودن دستان خود اطمینان داشته باشید تا لکه جدیدی به لباستان اضافه نشود.

 

  • استفاده از جوش شیرین

 

جوش شیرین می‌تواند به جذب روغن عطر کمک کند. برای این کار، مقداری جوش شیرین را روی لکه بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. سپس، جوش شیرین را با آب سرد بشویید. این روش در موارد بسیاری می­تواند در پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه مفید واقع شود.

 

  • استفاده از سرکه را مورد توجه قرار بدهید

 

سرکه می‌تواند به از بین بردن رنگدانه‌های عطر کمک کند. برای این کار، مقداری سرکه را روی یک پارچه تمیز بمالید و سپس آن را روی لکه بمالید. با استفاده از انگشتان خود، سرکه را به آرامی روی لکه بمالید تا از بین برود. سپس، لباس را مجدداً با آب سرد بشویید. در استفاده از این روش از پارچه سفید استفاده کنید تا خودِ پارچه به لباس شما رنگ ندهد!

نکات مهم برای پاک کردن لکه عطر از روی لباس

علاوه بر مواردی که  در بخش قبلی مورد بررسی قرار گرفتند لازم است تا این نکات را هم به عنوان موارد تکمیلی در پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه مورد توجه قرار بدهید:

 

  • هرچه سریع‌تر لکه عطر را پاک کنید، احتمال از بین رفتن آن بیشتر است.
  • از آب گرم برای پاک کردن لکه عطر استفاده نکنید، زیرا باعث پخش شدن لکه می‌شود.
  • اگر لکه عطر روی لباس‌های رنگی است، ابتدا آن را روی یک قسمت نامحسوس از لباس امتحان کنید تا از رنگ‌پریدگی لباس جلوگیری کنید.
  • برای پاک کردن لکه عطر از روی یقه، می‌توانید از یکی از روش‌های ذکر شده در بالا استفاده کنید. با این حال، اگر لکه عطر قدیمی است، ممکن است لازم باشد که چندین بار آن را تکرار کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.
  • اگر لباس شما از جنس ابریشم یا پشم است، قبل از استفاده از هرگونه ماده شوینده، حتماً برچسب مراقبت از لباس را بررسی کنید.
  • اگر لکه عطر روی لباس شما به طور کامل از بین نرفت، می‌توانید آن را به خشک‌شویی ببرید.

کلام آخر

برای پاک کردن لکه عطر از روی لباس و یقه قبل از هر چیز از اسپری مستقیم و از فاصله نزدیک به لباس خودداری کنید. و اگر به هر نحوی این لکه به وجود بیاید یکی از روش­هایی که در بخش­های قبل، می­تواند به شما در پاک کردن این لکه کمک بسیاری نماید. اگر از انواع عطر گرمی استفاده می­کنید توجه داشته باشید که این محصولات بر پایه روغن هستند از این رو لباس­ها را لکه می­کنند! این محصولات حتما باید بر روی پوست مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *