معرفی ۵ عطر تلخ که گرمابخش روزهای سردتان می شوند

عطر-تلخ

عطر تلخ،نمونه ای از اعجاز دنیای رایحه

برای انتخاب عطر سلایق مختلفی وجود دارد. برخی عطر تند و تلخ را می پسندند و برخی دیگر علاقه مند عطرهایی با رایحه شیرین می باشند. یک عطر ممکن است دارای چندین رایحه باشد. در ادامه قصد داریم عطرهای تلخ را تشریح نماییم و چند نمونه از عطرهای تلخ موجود در بازار را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم.

ترکیب و تلفیق هنرمندانه چند رایحه متفاوت که با هم هارمونی خاصی دارند و رایحه دلنشینی را می سازند آغاز آفرینش یک عطر است. در طراحی یک عطر از رایحه گل های خوشبو، گیاهان و رایحه چوبی و…استفاده می شود. که درواقع انتخاب اینکه کدامیک از عطرهای برگرفته از طبیعت، در کنار هم به تولید عطری خوشبو و ماندگار می انجامند، کاری بسیار دشوار و زیرکانه است که به دانش و علمی خاص نیاز دارد.

رایحه واقعی عطرها

عطرها، رایحه واقعی خود را پس از تماس با پوست نشان خواهند داد و بوییدن مستقیم آن ها به تنهایی شاید اصل رایحه را نمایان نسازد . عطر تلخ یکی از عطرهای پرطرفدار امروزی است. شاید بسیاری از ما تصور کنیم مقصود از عطر تلخ، مزه تلخ آن است. اما عطر تلخ در واقع رایحه ای است که از عطر تلخ استشمام خواهد شد و به تلخی خواهد زد که احساس استشمام طعم تلخی را نیز در انسان ایجاد می کند.

افرادی که از عطر تلخ استفاده نموده اند به خوبی این مطلب را درک کرده اند و با استشمام طعم تلخ عطرهای تلخ به خوبی آشنایی دارند. در واقع یک عطر تلخ، تلخی آن قالب است و بیشتر از دیگر نت های آن به مشام خواهد رسید.

عطرهای کلاسیک و سنگین

عطرهای تلخ به ویژه عطر تلخ مردانه بسیار کلاسیک و سنگین می باشند و در ساخت آن ها اغلب از رایحه های دارچین، نعناع، چوب سوخته، قهوه، میخک و… کمک گرفته شده است. استفاده از ادویه های تند و ریشه گیاهان و درختان نیز در به وجود آوردن عطری تلخ بسیار تاثیر گذار است. تلفیق این رایحه ها منجر به تولید عطری تلخ و دلنشین می شود. البته همانطور که گفته شد نسبت تلفیق آن ها به علم و تخصصی ویژه نیاز دارد و به قول معروف کار هر کسی نیست.

عطر تلخ 2 - معرفی 5 عطر تلخ که گرمابخش روزهای سردتان می شوند

عطر تلخ مردانه

عطرهای تلخ بیشتر مورد پسند آقایان باوقار و به اصطلاح جنتلمن بوده که در مراسم های خاص از آن استفاده خواهند کرد. عطرهای تلخ مردانه اغلب تند نیز می باشند که با سلیقه آقایان بسیار هماهنگی دارند. البته همانطور که گفته شد عطرها سلیقه ای هستند و بستگی به طبع و سلیقه هر فرد دارند که چه نوع عطری را برای خود بپسندد. به علاوه بسیاری از بانوان هستند که از عطرهای تلخ  زنانه استفاده می کنند و از استشمام عطر تلخ لذت می برند. عطرهای تلخ ماهیتی گرم وسنگین دارند و بهتر است بیشتر در فصول سرد سال مورد استفاده قرار بگیرند.

عطرهای تلخ همواره طراوت و تازگی را در افراد بیدار نگه خواهند داشت و احساس گرمی بیشتری را در افراد به وجود خواهند آورد. شاید کمی باورنکردنی باشد اما عطر تلخ می تواند در زمستان دمای بدن را کمی بالاتر ببرد و به فرد حس گرمای بیشتری را القا کند. البته عطرهای تلخ و خنک هم در بازار وجود دارند که می بایست در تابستان و بهار از آن ها استفاده شود.

عطر تلخ زنانه

در واقع عطرهای تلخ زنانه بسیاری در بازار وجود دارند که سلیقه بانوان را به سمت خود جلب خواهند کرد. عطرهای تلخ زنانه وقار بیشتری به بانوان هدیه خواهند داد و موجب افزایش اعتماد به نفس در بانوان خواهد شد.

تجربه ثابت کرده است که اغلب افراد قوی و با ثبات عطرهای تلخ را می پسندند. همچنین روحیه افرادی که دارای عزم و اراده ای راسخ هستند و همواره بر روی تصمیم و نظر خود پافشاری می کنند با عطر تلخ سازگار است.

اکنون به معرفی چند نمونه عطر تلخ می پردازیم که از کیفیت و قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند و در چند سال اخیر توانسته اند فروش بالایی را تجربه نمایند. با ما همراه باشید.

عطر بلک افغان

از این عطر تلخ همه جا به عنوان عطری بسیار خاص و منحصر به فرد نام برده می شود. رنگ این عطر قهوه ای تیره ای است که در نگاه اول مشکی به نظر می رسد. بر روی شیشه کلاسیک این عطر کادری سفید قرار گرفته است که روی آن با رنگ مشکی نام Black Afgano نقش بسته است.

درب شیشه عطر،تکه چوبی است که با طراحی زیبایی به شکل درب بطری در آمده است که زیبایی آن را تکمیل نموده است. یکی از نشانه های عطر بلک افغان اصل درب چوبی آن می باشد. نمونه های فیک این عطر دارای درب پلاستیکی می باشند. شیشه بطری این عطر بسیار شفاف و زیباست.

که اگر این عطر تقلبی باشد مشاهده می کنیم که شیشه آن کمی مات و کدر است. بلک افغان عطری اسپرت است که هم توسط خانم ها و هم توسط آقایان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بلک افغان مانند عطرهای تلخ دیگر از سه رایحه بهره می برد.

عطر تلخ رنانه - معرفی 5 عطر تلخ که گرمابخش روزهای سردتان می شوند

در نت اول شما با رایحه شاهدانه آشنا خواهید شد و این بو را استشمام خواهید کرد که بسیار دل انگیز است. کمی بعد و در نت میانی رایحه صمغ، قهوه و تنباکو ونت های چوبی را حس می کنید که این رایحه بسیار آرامبخش خواهد بود.عطر بلک افغان رفته رفته و در نهایت بوی  بخور و چوب عودش را به شما نشان خواهد داد که این عطر بسیار آرامش دهنده است و روح شما را به زیبایی جلا خواهد داد.

لالیک مشکی ( لالیک انکر نویر)

لالیک مشکی دارای رایحه ای گرم وتلخ بوده و مناسب فصل پاییزو زمستان است. این عطر مردانه بسیار خاص و مدرن است. همچنین بسیار جوان پسند است و امروزه مورد توجه بسیاری از آقایان با کلاس قرار گرفته است.

لالیک از طراحی بطری بسیار ساده و خاصی بهره برده است. ظاهر این عطر نشان دهنده عطری گران قیمت و جذاب است. پس از تماس این عطر با پوست و نبض شما رایحه خوشبوی چوب سرو به مشام می رسد. کمی که گذشت اسانس علف و تیور احساس خواهد شد که بسیار لذت آفرین می باشد. در نهایت و گذشت مدت زمانی طولانی تر نت آخر لالیک انکر نویر که سرشار از رایحه مشک و چوب کشمیر است خود را نشان خواهد داد. به طور کلی لالیک مشکی ردی از بوی چوب سوخته را از خود بر جای خواهد گذاشت که بسیار جذاب و دوست داشتنی خواهد بود.

ناتالی لورسن که از عطرسازان به نام فرانسوی است که این عطر را در سال ۲۰۰۶ طراحی نمود و آن را به نام زیبای انکر نویر که به معنی جوهر سیاه است مزین کرد. شیشه این عطر نیز با شیشه جوهر(مرکب دان) شباهت بسیاری دارد. درب بطری انکر نویر نیز چوبی است که تلخ و چوبی بودن آن را مجددا متذکر خواهد شد. جالب است بدانید عطر لالیک مشکی در بین ده عطر پرفروش تاریخ قرار داد.

تق هرمس

تق هرمس نیز عطری مردانه و جذاب بوده و در سال ۲۰۰۶ وارد بازار شده است. این عطر از رایحه ای تلخ و تند برخوردار است و برای استفاده در فصل زمستان و پاییز مناسب است. تق هرمس پس از تماس با نبض بوی پرتقال و گریپ فروت را از خود منتشر خواهد کرد. کمی که گذشت در نت میانی بوی گل شمعدانی و فلفل سیاه را استشمام خواهید کرد که بی نظیر به نظر خواهد رسید.

در نهایت و در نت پایانی رایحه سدر، علف و تیور و گیاه پاتچولی جای رایحه های پیشین را خواهد گرفت و تا پایان ماندگاری عطر تق هرمس با شما همراه خواهد بود. رایحه پایه این عطر شامل عطر نعناع ، سدر ، خس خس ، بنزوئین است. بطری این عطر از کریستال زیبایی است که نام زیبای TERRE D HERMES بر روی آن نوشته شده است. مایع درون شیشه شفاف و زرد رنگ است و زیبایی و جذابیت خاصی به عطرداده است.برای تهیه عطر تق هرمس می توانید از عطرپیچ اقدام به خرید کنید.

عطر تلخ مردانه - معرفی 5 عطر تلخ که گرمابخش روزهای سردتان می شوند

کاپیتان بلک

این عطر پرطرفدار نیز مردانه بوده و از رایحه ای فوق العاده مدرن و کلاسیک بهره می برد. عطر تلخ و گرم کاپیتان بلک برای فصول سرد سال استفاده خواهد شد. این عطر نسبت به نمونه های مشابه در بازار از قیمت مناسب تری برخوردار است و از جمله عطرهایی است که آقایان می توانند به صورت روزانه از آن استفاده نمایند.

بطری کاپیتان بلک از طراحی بسیار زیبا و مردانه ای برخوردار است که می تواند هر نوع سلیقه ای را به سمت خود جذب نماید. بلافاصله پس از اسپری کاپیتان بلک بر روی نبض، رایحه تند توتون را احساس خواهید کرد. پس از گذشت زمان رایحه ای ترکیبی از گیاهان جنگلی را استشمام می کنید که بسیار محبوب و دلنشین است.اطلاعات بیشتر را از سایت فرگرانتیکا بدست آورید.

پگاسوس

از دیگر عطرهای تلخ و تندی که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد عطری به نام مارلی پگاسوس است. این عطر جدید در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شده است و تا کنون توانسته است نظر افراد زیادی را به سمت خود جلب نماید. ویژگی خیره کننده این عطر ماندگاری بالای آن است. تا جایی که می توان گفت حدودا یک هفته بر روی پوست و لباس باقی خواهد ماند.

پس از اسپری پگاسوس بر روی پوست  و در نت اول رایحه ترج ، گل گاوزبان و زیره سبز را شاهد هستیم که بسیار دلنشین خواهد بود. در نت میانی رایحه اسطوخودوس عادی، گل یاس و بادام تلخ به مشام می رسد. و در نت پایانی فضا را از بوی صندل، کهربا و. وانیل پر خواهد کرد. رایحه وانیل نیز به شکل رایحه ای ثابت در هر سه نت وجود دارد.این عطر دارای بطری شیک و منحصر به فردی است که با رنگ نقره ای خود مانند نگین انگشتری ما بین عطرهای دیگر خواهد درخشید.عطر پگاسوس را از همینجا تهیه کنید.

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد اگر سوالی یا پیشنهادی دارید،حتما در قسمت نظرات آن را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *