هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

عطر-خنک
۳.۵/۵ - (۴ امتیاز)

تصور کنید که در یک روز گرم تابستانی در خیابان قدم می زنید حسی از گرما و کلافگی با شما همراه شده است،در همین لحظه یک رایحه دلنشین عطر خنک به مشامتان می رسد و اینجاست که آن لحظه که گرمای آن بی حد و حصر بود به یک روز دلنشین برای شما تبدیل می شود. عطرها در شخصیت ما و همچنین در نوع رفتار ما در فصول و زمان های مختلف سال بسیار تاثیرگذارند. بسیاری بر این باورند که نباید عطر ها را در حیطه زمان و مکان قرار داد و صرفاً هر رایحه ای برای هر سلیقه ای و در هر روزی می تواند مناسب باشد خود من نیز با این موضوع کمی موافق و البته کمی هم مخالف هستم.

اصولاً برخی از عطر ها هستند که به راحتی می توان از آنها در هر چهار فصل سال استفاده کرد زیرا نه طبع خیلی گرم دارند و نه طبع خیلی خنک و تعادل را در رایحه شان رعایت کردند. اما بعضی از روایه صرفاً برای یک فصل خاص باید استفاده شوند چون اصلاً سازگاری آنها با آن نوع آب و هوا است.

در این مقاله قرار است ۷ عطر خنک زنانه و مردانه را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای تابستان خود یک عطر بسیار عالی و دلنشین انتخاب کنید. اما قبل از همه این موارد باید اصلا بدانیم که یک عطر خنک یا همان عطر سرد باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا در این دسته بندی قرار بگیرد.

‏عطر خنک چه ویژگی هایی دارد؟

‏مهمترین پارامتری که در عطر های خنک به چشم می آیند استفاده از اسانسهای میوه ای و گلی هستند اما هر اسانس میوه ای یا گلی نشان دهنده یک عطر سرد نیست بلکه باید یک فرد متخصص در طراحی عطر سرد به این نکات دقت کند که چه اسانسی رابا چه نتی به کار ببرد تا یک محصول دلنشین ایجاد شود. برای مثال روایح میوه‌هایی مانند لیمو،پرتغال،گریپ فروت،هندوانه و نارنج در بیشتر عطر های خنک به کار می‌روند مخصوصا در یک عطر خنک مردانه یا گل های رز،یاس،نرگس و به طور کلی گل های سفید پای ثابت یک عطر خنک زنانه است.

‏عطر خنک برای چه مزاجی مناسب است؟

‏علاوه بر این که ما در انتخاب اسانس یا ادکلن مان به فصول دقت می کنیم، باید به مزاج خودمان نیز توجه کنیم زیرا مهمتر از فصل، مزاج خود فرد است که باید طبق آن برای خود رایحه‌ای انتخاب کند. کسانی که مزاج گرمی دارند،اگر یک بوی گرم استشمام کنند موجب آزارشان می شود اما همین افراد اگر یک عطر خنک استفاده کنند،برایشان بسیار دلنشین خواهد بود. به این مورد هم توجه کنید که در انتخاب ادکلن مزاج مقدم تر از فصل هست و سعی کنید عطری را انتخاب کنید که هرچه بیشتر با مزاج و طبع تان سازگاری داشته باشد.
‏در ادامه ۸ عطر سرد معرفی می کنیم که در دو دسته چهار عطر خنک مردانه ۴ عطر خنک زنانه قرار می‌گیرند پس تا آخر این مقاله حتماً با ما همراه باشید.

‏معرفی ۴ عطر سرد مردانه

‏کرید اونتوس بهترین عطر خنک مردانه ده سال اخیر

‏خاندان کرید عطر سازی را از حدود ۲۰۰ سال پیش شروع کرده اما هر کاری و هر برندی گاهی با یک حرکت حرفه ای و تولید یک محصول عالی خود را بر سر زبان‌ها می‌اندازد و برند کرید با تولید عطر کرید اونتوس این کار را برای کمپانی خود انجام داد. کرید اونتوس در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه شد عطری که طبعی خنک و تلخ داشته و در دسته بویایی مدیترانه ای میوه ای قرار می‌گیرد. خیلی ها بر این باورند که اونتوس یک رایحه مردانه است اما کمتر بانویی را می توانید پیدا کنید که این رایحه را تست کند و عاشق آن نشود.به صورت کلی اونتوس حدود ده سال است که بهترین عطر مردانه خنک است.

سرد - هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

‏نت آغازین:سیب،انگور فرنگی،آناناس،ترنج
‏نت میانی:گل رز،گل یاس،نعناع هندی
‏نت پایه:عنبر،مشک،وانیل،خز چوب بلوط

‏کولواتر

‏دیویدوف برندی است که معمولاً کارهای متوسطی دارد اما یک محصول این کمپانی بسیار مورد توجه قرار گرفت و آن هم کول واتر بود.کول واتر هم نسخه مردانه و هم نسخه زنانه دارد البته مردانه آن بیشتر معرفی و تبلیغ شده است. این عطر خنک مردانه که در سال ۱۹۸۸ عرضه شده است هنوز هم جزو انتخاب های اول بسیاری از آقایان خوش پوش و با مزاج گرم است. کول واتر مردانه طبع خنک و تند داشته و در بین روایح معطر و دریایی قرار می گیرد. اگر بخواهیم از ماندگاری و پخش بوی این است آن صحبت کنیم باید گفته شود که ماندگاری متوسط و پخش بوی بسیار خوبی دارد البته ماندگاریش نیز در مقایسه با سایر اسانس های خنک بهتر است.به طور کلی کولواتر یک عطر مردانه خنک قدیمی اما با رایحه جدید است.

خنک2 - هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

‏رایحه آغازی:نعناع،رزماری،اسطوخودوس،گیشنیز،نت های سبز و نت های دریایی
‏رایحه میانی:چوب صندل،گل یاس،بهارنارنج،شمعدانی
‏رایحه پایانی:تنباکو،عنبر،گل‌سنگ،مشک

‏بلوشنل

‏ژاک پول در سال ۲۰۱۰ اوج هنر خود را به نمایش گذاشت و با فرمولاسیون عطر بلو شنل یک عطر خنک مردانه شاهکار ساخت. برند شنل با عرضه این محصول به بازار یکی از پرسودترین محصول خود را تجربه کرد به طوری که تا سال ۲۰۱۹ بلو شنل همیشه بین عطر های برتر سال قرار می گرفت. این محصول با طبع سرد و تلخ خود یک ماندگاری بسیار عالی دارد که در بین عطر های سرد منحصر به فرد است.البته یک نکته مهم که وجود دارد این است که برخلاف اغلب محصولات سرد،بلو شانل در دسته بویایی چوبی معطر قرار می‌گیرد.

سرد2 - هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

‏نت اولیه:فلفل،نعناع،لیمو،پرتقال،گریپ فروت،جوز هندی
‏نت میانی:یاس،چوب خس‌خس،سدر،زنجبیل
‏نت پایه:رزین لبدانوم،کندر هندی،چوب صندل،پچولی

‏آلور هوم اسپرت

‏به نظر خودم کمپانی شنل در حوزه عطرهای سرد مردانه واقعاً قوی کارکرده به طوری که کمتر برندی می تواند در این بین با این شرکت رقابت کند.آلور هوم اسپرت هم یک عطر سرد مردانه بسیار قوی بوده و برای آقایان ورزشکار و پرتحرک ساخته شده است. طبع خنک آل اسپرت کمی تیزی و تندی دارد اما این تندی صرفاً بعد از پنج دقیقه رفع شده و رایحه میانی این ادکلن واقعاً یک شاهکار است به طوری که حس می‌کنید در یک باغ پر از مرکبات مثل پرتقال‌ماندارین و لیموترش تازه قدم می‌زنید.آلور اسپرت در سال۲۰۰۴ توسط عطرساز اصلی برند شانل،ژاک پولژ تهیه و تولید شد.این محصول هم مانند بلوشنل طبعی خنک و معتدل دارد و در دسته بویایی چوبی تند قرار می گیرد.اگر ورزشکار هستید و دوست دارید روز های خود را پرنشاط شروع کنید،حتما این عطر خنک مردانه را تهیه کنید.

.jpg - هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

‏روایح آغازین:نت‌های آلدهیدی،نت های دریایی،پرتقال‌ماندارین
‏رایحه‌میانی:سدر،فلفل،نرولی
‏رایحه پایانی:وانیل،مشک،کهربا،دانه تونکا،خس خس

‏۴ عطر خنک زنانه

‏کوکو مادمازل شنل

‏بازهم برند شنل در لیست ما پرقدرت ظاهر می‌شود. کوکو مادمازل شنل در سال۲۰۰۱توسط اسطوره عطرسازی‌ نوین،ژاک پولژ تولید شد.این محصول طبعی خنک و شیرین دارد و در بین محصولات گلی مدیترانه‌ای قرار می‌گیرد و ماندگاری و پخش بوی خوبی دارد. اگر بانوی خوش پوش هستید و دوست دارید که همه از شما و رایحه شما تعریف کنند حتماً عطر کوکو مادمازل شنل را امتحان کنید.

.jpg - هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

‏نت اولیه: پرتقال،ماندارین،ترنج،شکوفه‌پرتقال
‏نت میانی:گل یاس،علف یلانگ یلانگ،گل رز
‏نت‌پایه:دانه تونکا،نعناع هندی،مشک،خس‌خس

‏اکلت

‏برند لانوین هم جزو کمپانی‌های عطرسازی است که برخی از محصولاتش بسیار ماندگار و خاطره انگیز شده است یکی از آنها هم اکلت می‌باشد.این ادوکلن گلی‌میوه‌ای طبعی خنک و شیرین داشته و در سال ۲۰۰۲ به بازار معرفی شد.ماندگاری خوب و پراکندگی متوسطی داشته و برای بانوان میانسال بسیار مناسب می‌باشد.این کالا را مخصوصا برای مادران ایران زمین توصیه می کنیم.

خنک زنانه - هشت عطر خنک که روز های گرمتان را لذت بخش می‌کنند

‏روایح:شکوفه هلو،چای،یاس بنفش،گل‌صدتومنی،مشک،عنبر،سدر

تمامی عطرهای نام برده را می توانید در قالب عطر گرمی و ادکلن تهیه کنید.

منبع:سایت فرگرانتیکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *