راهنما خرید ادکلن اماراتی + لیست بهترین محصولات

ادکلن اماراتی
۱/۵ - (۱۲ امتیاز)

ادکلن اماراتی به چه معناست؟

این روزها به خاطر گرانی شدید محصولات اصل و کم شدن قدرت خرید این عطرها،بیشتر مردم رو به خرید روایح فیک یا ارزان و بی کیفیت می آورند.اما این درحالیست که راهکاری بسیار هوشمندانه به نام خرید ادکلن اماراتی است که شما عزیزان از آن غافلید در این مقاله به این مورد خواهیم پرداخت که آیا اصلا ادکلن اماراتی یعنی فیک؟ و اینکه اصلا چرا باید رو به خرید ادکلن شرکتی بیاوریم.

آیا تاکنون اصطلاح ادکلن اماراتی به گوشتان خورده‌است؟ شما چه تصوری از این واژه دارید؟ آیا می‌دانید ادکلن کپی یعنی چه؟ نام شرکت مشابه بو فرگرنس ورد را تا به حال شنیده‌اید؟ برخی فکر می‌کنند ادکلن اماراتی به معنای ادکلن فیک یا تقلبی است و بعضی دیگر معتقدند این عطرها یا پرفیوم‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. اما در صورت نداشتن اطلاعات کافی، به طور حتم قضاوت درستی هم نخواهیم داشت.در این مقاله می‌خواهیم این موارد را به طور کامل برایتان شرح دهیم. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

محصولات ادکلن اماراتی را در انتهای این صفحه مشاهده کنید

درست است که کشور فرانسه در ساخت انواع عطر و ادکلن، پیشتاز است اما در دیگر کشورها نیز، شرکت‌های مختلف عطرسازی به خلق رایحه‌های دلنشین می‌پردازند. از جمله کشورهای ایتالیا و همینطور اسپانیا، عطرهای بی‌نظیر و پرطرفداری را روانه بازارهای جهانی کرده‌اند. به تازگی کشور امارات نیز به جمع کشورهای سازنده عطر پیوسته‌است.

امروزه عطرها بخش مهم و جدایی‌ناپذیر دنیای فشن و مد محسوب می‌شوند. اگر شما هم به عنوان یک خانم یا آقای جذاب، به شیک پوشی خود اهمیت می‌دهید، همواره باید به دنبال کسب اطلاعات جدید در زمینه به روزترین مدها باشید. و به طور حتم با داشتن اطلاعات کافی از دنیای رایحه‌ها، عطری را که امضای شما محسوب خواهد شد، انتخاب نمایید.

حالا می‌رسیم به سوال اصلی که قول داده‌ایم در این مقاله آن را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. آیا ادکلن اماراتی به معنای فیک یا تقلبی بودن عطر است؟ یا مفهوم دیگری دارد؟ چرا بر روی شیشه برخی از عطرها، به زبان عربی، مطالبی نوشته شده‌است؟ آیا تا به حال در مورد کپی بو، یا ادکلن کپی، مطلبی به گوشتان خورده‌است؟ می‌دانید منظور از ادکلن شرکتی چیست؟باید بگوییم که عطرهای اماراتی یا به عبارت بهتر، ادکلن‌های اماراتی فیک نیستند.

عجله نکنید! شاید نوشته روی شیشه برخی از عطرها را دیده‌باشید که به زبان عربی، مطالبی نوشته ‌شده‌است. این عطرها در واقع مربوط به شرکت‌های عطرسازی کشور امارات هستند. طراحی رایحه این عطرها و ادکلن‌ها کاملا بر اساس سلیقه مردمان این سرزمین انجام می‌شود. عطرهای ساخت دبی یا بهتر بگوییم ادکلن اماراتی، به هیچ‌عنوان فیک یا تقلبی نیستند. طراحی رایحه و شیشه این عطرها در کشور امارات انجام می‌شود و از آنجا روانه بازارهای منطقه و در مراحل بعدی وارد بازارهای جهانی، اروپا و آمریکا می‌شود. از جمله برندهای معروف اماراتی که به تولید عطر و ادکلن می‌پردازند، می‌توان به برندهای اجمل و امپر اشاره کرد. هر دوی این برندها در ایران طرفداران خودشان را دارند!

خرید ادکلن‌ اماراتی

کشور امارات، یک کشور پیشرفته شمرده می‌شود. حدود ده سالی می‌شود که این کشور ساخت عطرهای گوناگون را وارد صنعت خود نموده‌است. اینکه این صنعت چقدر توانسته از نظر کیفیت، پیشرفت کند، خود جای بحث و تحقیق کارشناسانه‌تری دارد.

جالب است بدانید که دو نوع مجزای برند عطر در کشور امارات تولید می‌شود. یک دسته مانند برندهای اجمل و امپر، متعلق به خود کشور امارات است و همانطور که اشاره شد، طراحی رایحه و شیشه، به طور کامل مربوط به کارشناسان عطرسازی کشور امارات است. اما یک دسته دیگر، مربوط می‌شود به تولید عطرهای مشابه اروپایی. این دسته از عطرها، هم اصل هستند و تصور فیک بودن در مورد آنها یک اشتباه است. اجازه بدهید تا دقیق‌تر برایتان شرح دهیم.

عطرهای اماراتی مشابه عطرهای اروپایی

این گروه از عطرها هم به هیچ عنوان فیک و تقلبی شمرده نمی‌شوند. از این ادکلن‌ها، تحت عنوان ادکلن‌ شرکتی یاد می‌شود که بوی آنها کپی انواع اروپاییشان است.

تولید عطر و به طور کلی عطرسازی، هزینه بالایی را به همراه دارد و در برخی موارد، بر روی قیمت تمام شده و نهایی عطر تولید شده، تاثیر می‌گذارد. این موضوع در خصوص عطرهای ساخت کشورهای اروپایی پررنگ‌تر است. بنابراین کمپانی‌های عطرسازی به ویژه شرکت‌های اروپایی برای پیشگیری از پایین آمدن فروش خود باید تصمیماتی اتخاذ می‌نمودند. یک راهکار، سفارش و صدور اجازه به کشورهایی مانند امارات، برای تولید ادکلن مشابه بو است. کشور امارات با کسب اجازه از شرکت‌های مختلف عطرسازی اروپایی، عطرهای مشابه این شرکت‌ها را تولید می‌کند. یا به عبارت بهتر، کپی می‌کند. اما از آنجا که قانون کپی‌رایت می‌باید رعایت شود، این رایحه‌های معطر در شیشه‌هایی متفاوت به بازار عرضه می‌شوند. یعنی رایحه مشابه در شیشه متفاوت! به این عطرها، عطر شرکتی هم گفته می‌شود.

بنابراین ساخت و عرضه انواع محصولات عطری از جمله ادکلن‌ها و پرفیوم‌ها و به طور‌ کلی عطرها با اجازه شرکت‌های اروپایی اصلی انجام می‌شود در نتیجه، این عطرها هم عطر اصل به حساب می‌آیند.

نکته جالب در مورد این عطرها، قیمت‌های مقرون به صرفه‌تر آنهاست. در حقیقت، مشتری هدف شرکت‌های عطرسازی در دبی، که ادکلن مشابه بو تولید می‌کنند، مشتریان با توان اقتصادی متوسط هستند. نیازی به یادآوری نیست که این مشتریان فقط در خاورمیانه نبوده و در اروپا و آمریکا نیز افراد با توان مالی متوسط از این عطرها استقبال می‌کنند. کمپانی‌های عطرسازی در این کشور، مواد اولیه عطرسازی را از کارخانجات اروپایی خریداری می‌کنند. و عطرهای مشابه بو را می‌سازند.

در برخی موارد این مواد اولیه درجه یک نیستند و از نوع درجه دو و یا سه می‌باشند. و همین امر بر کیفیت محصول تولید شده کمی تاثیر می‌گذارد. ولی این به معنای بد بودن ادکلن شرکتی نیست! بلکه علی‌رغم استفاده از مواد اولیه با کیفیتی پایین‌تر، عطرهای مشابه همچنان از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

مهمترین تفاوت عطرهای اروپایی با نمونه‌های ادکلن اماراتی خودشان، تفاوت در ماندگاری است. به عنوان مثال اگر یک پرفیوم اصل که سازنده آن یکی از شرکت‌های کشورهای اروپایی است ( به عنوان مثال کشور فرانسه که عطرهای ساخت این کشور حرف اول را در جهان می‌زنند باشد)، دارای ماندگاری حدود هشت ساعت باشد، نسخه شرکتی مشابه آن محصول، ماندگاری پنج الی شش ساعت را خواهد داشت.

در خصوص این دسته از محصولات که حتی در بازارهای اروپا و آمریکا هم نمونه‌هایی از آنها را می‌توان یافت، می‌توان اینطور نتیجه گرفت که با خرید ادکلن اماراتی مشابه اروپایی در حقیقت، با قیمت اقتصادی‌تر، یک کیفیت قابل قبول، در دسترس خواهد بود.

یکی از بزرگترین شرکت‌های کشورامارات که ادکلن شرکتی تولید می‌کند، شرکت فرگرنس ورد فرانسه است. این شرکت از سال ۲۰۰۹ میلادی فعالیتش را در کشور امارات آغاز نمود. شرکت فرگرانس ورد در واقع ادکلن‌های شرکتی، ساخته شده از بوهای کپی از برندهای مطرح جهانی را می‌سازد. ماندگاری خوب، کیفیت بالا و قیمت مناسب از مهمترین ویژگی‌های محصولات این شرکت مشابه بو می‌باشد.

ادکلن ‌های کپی یا ادکلن اماراتی

در دنیای تجارت پر رقابت امروزی،‌ در هر جایی می‌توان ردی از کالاهای های کپی را پیدا کرد. این موضوع در دنیای تجارت پرسود مد و فشن نیز به وفور دیده می‌شود. در یک چنین بازاری، دنیای رایحه‌های دلنشین و بازارهای عطر و ادکلن نیز ازاین محصولات در خود جای دادند. عطرهای فیک و غیر اصل نه تنها در دبی و امارات که در سایر نقاط جهان مانند چین نیز تولید شده و به جای عطرهای اصلی در بازار عرضه می‌شوند. این عطرها کاملا مشابه نمونه‌های اصلی هستند اما کیفیت رایحه بسیار پایینی دارند. در ساخت ادکلن‌های تقلبی سعی می‌شود تا شیشه عطر بسیار شبیه نمونه اصلی باشد.

مشابهت رایحه فیک با اصلی در حد قابل قبولی است اما این عطرها مهمولا بیشتر از یک ساعت ماندگاری ندارند(البته در بین همین کالا ها هم نمونه هایی از ادکلنهای باکیفیت نیز می توانید پیدا کنید).یکی از نشانه‌هایی که می‌توان به کمک آن، به تقلبی بودن یک عطر پی برد، توجه با ساختار در شیشه عطر است. عطر تقلبی معمولا در رنگ، جنس، شکل در شیشه با نمونه اصلی متفاوت است. در برخی موارد مشاهده شده است که در شیشه فیک، حاوی بخش‌های اضافی است.یک نکته دیگر که من به آن کلید طلایی تشخیص عطر اصلی از فیک می‌گویم، توجه به کد شیشه عطر است که نمونه غیر اصل این کد را بر روی شیشه‌اش ندارد.

جمع بندی

در یک جمع بندی کلی می‌توان چنین نتیجه گرفت که منظور از این مدل محصولات، یا ادکلن‌های ساخت کشور امارات است مانند امپر. و یا منظور همان عطرهای مشابه اروپایی اما ساخته شده در امارات می‌باشد. هر دو گروه عطرها، اصلی هستند و اطلاق واژه فیک به آنها کاملا اشتباه است.البته باز هم تاکید می کنم که حتی در بین عطر های فیک هم می توانید کالای باارزش و باکیفیت هم پیدا کنید فقط باید بیشتر تحقیق کنید و به افراد باتجربه اعتماد کنید.

اگر علاقمند به برندهای معروف دنیا مانند دیور، شنل، بولگاری و … هستید، اما می‌خواهید یک خرید اقتصادی داشته باشید، شرکت‌های کپی ادکلن مانند شرکت فرگرنس ورد فرانسه یکی از بهترین انتخابهای شما خواهد بود.

اما در کشور امارات هم مانند برخی دیگر از کشورها مانند کشور چین، عطرهای فیک و تقلبی هم ساخته می‌شوند. شیشه این عطرها کاملا شبیه نمونه‌های اصلی است ولی رایحه آنها بسیار متفاوت می‌باشد.البته که در بین همین نوع ادکلن اماراتی هم که به عنوان فیک شناخته می شوند هم می توان کالای باکیفیتی هم یافت کرد.امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات جامع و کاملی در خصوص ادکلن اماراتی برایتان ارائه نماییم.

منبع:https://www.fragrantica.com/

 

۱۴%
۱۵%
۸۴۰,۰۰۰ تومان
۱۰%
۱,۰۸۰,۰۰۰ تومان
۸%
۹۴۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
۶%
۱۳%
ناموجود
۱,۰۵۰,۰۰۰ تومان
۸%
ناموجود
۲,۹۷۰,۸۰۰ تومان
۷%
ناموجود
۱,۵۵۰,۰۰۰ تومان
۵%
۱,۶۹۰,۰۰۰ تومان
۱۱%
ناموجود
۱,۲۹۰,۰۰۰ تومان
۱۷%
۱,۴۹۰,۰۰۰ تومان
۱۳%
۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
۱۴%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *