۱۰ مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

Versace original and counterfeit - 10 مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

خرید عطر اصل و ادکلن اصل و اورجینال- نحوه تشخیص ادکلن تقلبی یا فیک از اصلی

همه ما بارها از روایح مختلف استفاده کرده ایم شاید بیشتر اوقات از خرید ادکلن اصل راضی بوده ایم ولی برخی اوقات هم خرید هایی را انجام میدهیم که برخلاف میل‌مان رضایت بخش نیست!

اگه وقت ندارید که تمامی این ۱۰ مورد رو مطالعه کنید،توصیه میکنم حتما این ویدیو رو تا آخر ببینید.قطعا دیدن این کلیپ شما را در خرید عطر و ادکلن اصل راهنمایی خواهد کرد.

دلیل نارضایتی

بیشتر دلایل این نارضایتی ها عدم شناخت در مورد آن کالاست، برای من همیشه پیش اومده که افرادی که به فروشگاه‌های عطرپیچ سر می‌زنند و قصد خرید ادکلن اورجینال و اصل را دارند سؤال همیشگی‌شان آینه که فرق بین عطر اصل و فیک یا تقلبی چیه من همیشه به همه مشتریان یادمیدهم که چگونه انتخاب درست بکنند در این مقاله قصد دارم ۱۰ مرحله تشخیص ادکلن اصل با فیک یا تقلبی رو براتون بیان کنم تا همیشه در دسترس همه باشه و بتونن از این تجربیات استفاده کنند.

آگه این نوشته رو تا آخر بخونید شما رو تبدیل می‌کنه به یک فردی که از ۱۰ متری می‌توانید عطر اصل و اورجینال رو از تقلبی و فیک تشخیص بدید. پس مراحل را با من یک به یک انجام دهید.

خرید عطر اصل

۱. اول پلاستیک روی بسته‌بندی رو چک کنید:

اول پلاستیک روی بسته‌بندی رو چک کنید - 10 مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

یکی از نشانه‌های ادکلن اصل بسته‌بندی است یعنی اگر بخواهید به‌راحتی بدون حتی در دست گرفتن تشخیص بدهید این کالا اورجینال است یا تقلبی به پلاستیک روی بسته‌بندی آن دقت کنید این پلاستیک باید کاملاً صاف و صیقلی باشد و هیچ نوع خط و خشی روی آن نباشد بعضی برندها مثل برند دیور چسب‌هایی را روی قسمت پلمپ شده در بالای محصول می‌چسبانند حتماً دقت کنید قسمت پلمپ پلاستیک دسته‌بندی باید پمپ خطی باشد و برچسب برند روی آن چسبیده شده باشد. پس اگر دیدید پلاستیک جعبه موج دارد یا جنس پلاستیک مرغوب نیست و یا خط و خش زیادی روی آن را فراگرفته بدانید آن ادکلن تقلبی است.  

۲. حتماً جعبه را در دست بگیرید

حتماً جعبه را در دست بگیرید - 10 مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

حال به جعبه می‌رسیم جعبه ادکلن اورجینال و اصل بسیار باکیفیت است برای درک آن باید به فونت‌های روی آن دقت کنید اگر با ناخن خود روی آن بکشید باید برجستگی‌های رو حس کنید در زیر جعبه کدهای نوشته‌شده است که می‌توانید با نصب نرم‌افزارهای موبایل Scanner بارکد جعبه را اسکن نموده و پس از جستجوی اسم عطر و شرکت آن و برخی از مشخصات این عطر به صحیح بودن این بارکد برسید نکته دیگه اینکه باید به کیفیت چاپ و مشخصات ظاهری هم زرنگ و شکل جعبه ادکلن کاملاً توجه کنید در صورت نامرغوب بودن قطعاً تقلبی هستند.

۳. جعبه را تکان دهید

حتماً جعبه را به دست بگیرید و آن را تکان دهید اگر ادکلن داخل آن محکم بود و هیچ صدا و لقی احساس نکردید به احتمال زیاد اورجینال است.  

شیشه را بیرون بیاورید

کار ما تازه شروع می‌شود بهترین روش تشخیص اصل بودن کالا این است که شیشه ادکلن را بیرون بیاورید و نکات زیر را چک کنید نکته‌ای که باید حتماً انجام بدهید جستجو کردن اسم ادوکلن در موتورهای جستجو است مثلا جستجو کنید آمواج اینترلود با این ترفند می‌توانید عکس‌های این ادکلن را ببینید و راحت‌تر نکات زیر را چک کنید.  

۴. درب را جدا کنید و دوباره بگذارید

درب را جدا کنید و دوباره بگذارید - 10 مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

با جدا کردن و قرار دادن دوباره درب باید صدای کلیک به گوشتان برسد اکثر ادکلن‌های اورجینال این خصوصیت رادارند این در کاملاً باید محکم و در جای خود بدون هیچ لقی قرار گیرد. نکته دیگر این است که وزن در ادکلن اصل بسیار بیشتر از مشابه‌های فیک آن است پس به آن توجه کنید.  

۵. به‌ظاهر شیشه دقت کنید

جنس بدنه ادکلن یکی از مواردی است که برندهای مطرح دنیا خیلی زیاد به کیفیت آن توجه می‌کنند جنس اکثر شیشه‌های ادکلن اصل از کریستال چندلایه است و در اولین نگاه قابل‌تشخیص است اگر شیشه‌های چین‌وچروک دار را مشاهده کردید و یا خط و خشی روی آن احساس کردید نشانه تقلبی بودن آن است.  

۶. زیر نور به رنگ اسانس آن نگاه کنید

بعد از جستجو در اینترنت به رنگ آن نگاه کنید و مقایسه بین عکس فیک و ادکلن در دستتان بکنید البته این مورد کاملاً به تجربه شما برمی‌گردد ولی بعد از چند بار سعی و خطا به نکته آن پی خواهید برد معمولاً عطر های فیک به دلیل استفاده زیاد الکل مایع کم رنگ‌تری دارند. البته برخی اوقات نیز رنگ بسیار پر رنگ تری دارند که این هم بدلیل استفاده رنگ در کالاست که موجب میشود تا لک روی لباستان بیندازد.این مورد در برخی محصولات مثل بلک افغانو که مایعی مشکی رنگ دارد بسیار قابل استفاده است و از این طریق می توان به اصالت کالا پی برد.

۷. ادکلن را تکان دهید

ادکلن را به دست بگیرید و آن را تکان دهید مشاهده می‌کنید که حباب‌های تشکیل می‌شود اگر این حباب‌ها به‌سرعت محو شدن شدند نشان‌دهنده الکل زیاده ماده تشکیل‌دهنده آن است پس به‌احتمال‌زیاد تقلبی است ادکلن‌های اصل حداقل ۱۵ الی ۳۰ ثانیه‌ای حباب‌های خود را حفظ می‌کنند.البته در این باره به درصد غلظت محصولتان نیز توجه کنید مثلا نسخه های ادوتویلت الکل بیشتری نسبت به ادوپرفیوم ها دارند.

۸. اسپری آن را امتحان کنید

اسپری آن را امتحان کنید - 10 مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

اگر پخش اسپری، به‌راحتی انجام می‌گرفت و به کناره های والف برخوردی نداشت و فشار دادن درب آن به راحتی و روان بود به مشکل نخوردید و مهم‌ترین نکته این است که محل دایره شکل اسپری آن (یعنی دقیقا همان محل اسپری کردن که به شکل دایره است.) ‌هم‌سطح با اسپری بود و در آخر اگر پخش مایع یکنواخت به همه قسمت‌ها و به صورت پودری انجام می‌شود از این امتحان سربلند بیرون آمده است و می‌توان به آن اعتماد کرد در غیر این صورت حتما در اصالت این محصول شک کنید.  

۹. به والف داخل ادکلن اصل نگاه کنید

یکی از مهم‌ترین معیارهای تشخیص اصل بودن این مورد است بدلیل اینکه ادکلن یک محصول لوکس بشمار می‌رود در ساخت آن از مواد درجه یک استفاده می‌شود یکی از این موارد که همیشه شرکت‌های سازنده رعایت می‌کنند والف ادکلن است پس دقت کنید که این منطقه را باید چک کنید اگر درب اسپری را جدا کردید و پلمپ والف پلاستیکی بود احتمالاً تقلبی است در غیر این صورت باید پلمپ جنس آلومینیوم محکمی داشته باشد که با اسپری پی‌درپی آن خراب یا نشت نکند.

۱۰. اصالت در رایحه عطر اصل

اصالت رایحه - 10 مرحله تشخیص ادکلن اصل که هیچکسی از آن باخبر نیست+ویدیو

بعد از اسپری آن باید بوی متحیرکننده‌ای از خود داشته باشد و کاملاً جذب‌کننده باشد اینجا باید نکته‌ای را بگویم رایحه عطرها به سه قسمت تشکیل می‌شوند نت اولیه که بسیار تند و در ۱۰ دقیقه اول نمود پیدا می‌کند نت میانی که بیشتر بوی گلی دارد و مدت‌زمان بیشتری را دوام می‌آورد و در آخر نت پایه که بوی پایه را در بردارد و ماندگاری واقعی عطر را تشکیل می‌دهند. اگر این سه مرحله را طی کرد و ماندگاری کمتری را داشت قطعاً تقلبی است در غیر اینصورت ادکلن اورجینال و اصل است.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید تا هم ما را راهنمایی کرده باشید و هم از تخفیفات ویژه عطرپیچ آگاه شوید.

برای اطلاعات بیشتر به سایت فراگرانتیکا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *